7 způsobů, jak poznat lidi a získat nové přátele po škole

Přátelství

Jednou z nejtěžších věcí na absolvování vysoké školy je opustit své přátele.

Nyní, když jste ve světě, je méně pravděpodobné, že budete obklopeni lidmi ve vašem věku, kteří sdílejí vaše zájmy. Bude to vyžadovat nové přístupy, abyste našli skvělé nové přátele.

V tomto článku si tedy povíme o 7 konkrétních způsobech, jak se můžete spřátelit poté, co opustíte vysokou školu.

Proč se spřátelit po vysoké škole?

Vysokoškolská přátelství jsou úžasná, ale jen málokterá z nich vydrží na celý život. Lidé se stěhují, získávají různá zaměstnání a zakládají rodiny. Priority se mění. Jeden po druhém tito přátelé z vysoké školy začnou odcházet pryč.

Pokud chcete skvělé přátele pro nadcházející roky, musíte si hledat nové.

Naštěstí nemusíte sedět a jen doufat, že potkáte lidi, se kterými si kliknete.

Existují způsoby, jak se vžít do míst, kde kvetou přátelství, i když jste se přestěhovali a ocitnete se v novém městě. Pojďme se tedy ponořit a promluvit si o konkrétních strategiích, které můžete použít k poznávání nových lidí a (doufejme) k navazování přátelství na celý život.

1. Věnujte se koníčku

S největší pravděpodobností se spřátelíte s lidmi, kteří sdílejí vaše zájmy. Pokud už máte nějakou aktivitu, kterou milujete, od sportu přes čtení až po umění, připojte se ke skupině nebo klubu, který se věnuje vašim vášním. Případně se věnujte zcela nové zábavě, něčemu, co jste ještě nikdy nezkusili.

Existují skupiny, které se setkávají u sportů, jako je softball, basketbal a tenis. Jsou to skvělé koníčky. Věda naznačuje, že intenzivní aktivita vás činí šťastnějšími.

Není tu jen radost ze soutěžení a společné aktivity. Klíčové okamžiky přátelství nastanou, když si dáte pauzu, a váš společný zájem o hru vám poskytne připravené téma k prolomení ledů.

Existují pěší a čtenářské kluby. Cyklistické kluby a jídelní kluby. Lidé, kteří se scházejí, aby hráli deskové hry. Slyšel jsem dokonce o plovoucích klubech, kde se lidé objevují s dušemi a rafty a užívají si společně vodu.

Někteří lidé se scházejí ve skupinách, aby se věnovali umění a řemeslům. Umělci a řemeslníci se vždy rádi setkají s člověkem, který již má rád povolání, nebo s nováčkem, který je ochoten se učit.

Dokonce i koníčky, které se zdají být osamělé, mohou poskytnout příležitosti pro networking. Například si můžete představit zahradničení jako něco, co děláte sami, ale existují kluby, výlety po zahradách a online fóra, kde budete mít šanci navázat přátelství kolem tohoto koníčku.

Je to jeden z nejlepších způsobů, jak si najít přátele po vysoké škole: vyberte si aktivitu, ať už známou nebo neznámou. Zde je na výběr několik stovek. Udělejte si malý online průzkum a ukažte, kam jdou.

Budete mít za sebou první krok v přátelství: budete mít něco společného, ​​o čem si můžete povídat.

2. Dobrovolník

Pokud přemýšlíte, jak se po vysoké škole spřátelit a chcete se setkat s dobrými lidmi, které stojí za to poznat, těžko můžete udělat lépe než dobrovolnictví.

Organizace jako zoologické zahrady, muzea a historická společnost potřebují docenty. Nejen, že budete mít dobrovolníky jako potenciální přátele, ale každý den přijdou lidé se zájmem o to, co jim musíte říct.

Zvířecí útulky a sekáče vždy hledají pomoc. Můžete navázat konverzaci s osobou, která je vedle vás, když skladujete police nebo pracujete s pokladnou.

Knihovny potřebují dobrovolníky, kteří by vedli diskusní skupiny, pracovali s rodinami a organizovali materiály.

V mnoha lokalitách se pořádají akce na čištění parků, kde vy a ostatní kopíte odpadky a sdílíte svou vizi, jaký by tento park mohl být.

Nezapomeňte na zapojení komunity. Je běžné, že města vytvářejí poradní skupiny pro občany, které jim pomáhají určovat směr pro věci, jako jsou parky a komunitní plánování. Komunitní sportovní ligy mládeže a dospělých potřebují organizátory a trenéry.

Pokud je vaší vášní politika, na málo místech najdete více lidí, kteří sdílejí váš pohled na život, než ve vaší preferované politické straně.

Nevíte, kde začít? Existují organizace pro vyhledávání dobrovolníků, které navrhnou způsoby, jak se připojit, ať už žijete kdekoli.

3. Absolvujte několik kurzů

Jistě, právě jste skončili vysokou školu a možná nebudete v dohledné době spěchat, abyste seděli v lavici, ale existuje spousta způsobů, jak se při učení připojit k dalším lidem, a ne všechny zahrnují akademické prostředí.

Existují kurzy zdraví a fitness ve všem, od jógy přes spinning na kole až po bojová umění. Některé z nich se konají v tělocvičně, ale existuje spousta příležitostí věnovat se kratochvíli, jako je jóga, v přírodě.

Umění a řemesla je další skvělá oblast. Chtěli jste se někdy naučit skicovat, barvit sklo nebo trénovat bonsaje? Pokud projevíte určitý zájem a projevíte určité nadšení, lidé budou dychtiví předávat to, co vědí, dozvědět se o vás a říct vám o sobě.

Konverzační cizí jazyky. Kurzy vaření. Fotografování. Ten počítačový software, který jsi chtěl ovládat. Dřevoobrábění. Výroba svíček. Včelařství. Surfování.

Pro cokoliv, co se chcete naučit, existuje někdo, někde, kdo to učí. A jsou lidé jako vy, kteří se chtějí nejen naučit stejné dovednosti, ale také potkat potenciální přátele.

A nevylučujte akademické hodiny. Je to hodně jiné, když nemusíte vypotit známku, ale sedíte s lidmi, kteří tam jsou, protože je téma zajímá. Možná je čas vrátit se k tématu, které bylo příliš daleko od vašeho hlavního oboru, než abyste na něj měli čas.

A konečně, máte dovednost, o kterou byste se mohli podělit s ostatními? Možná můžeš být učitel! Vaše místní komunitní vzdělávání vám může pomoci začít. Připojte se nejen ke svým studentům, ale také k ostatním instruktorům a lidem, kteří programy provozují.

4. Připojte se k duchovní organizaci

Proč jsem prostě neřekl: „Připojte se do kostela nebo synagogy? No, ne každý praktikuje náboženství, ale většina lidí má základní zvědavost na smysl života.

Kromě tradičních náboženských organizací existují filozofické kluby, meditační centra a dokonce i kluby ateistů. Tato místa jsou zřízena tak, aby se lidé mohli vzájemně zapojit na více než povrchní úrovni.

Pokud jste věřící nebo vás zajímá, kdo jsou a co si myslí, zjistíte, že některá z nejuspokojivějších a nejdéle trvajících přátelství vznikají v církvích.

Neexistuje nic jako sociální podpora, kterou nabízejí náboženské organizace. Poskytují jeden z nejlepších způsobů, jak se spřátelit po vysoké škole, když už nemáte rámec kampusového života.

Pokud vás církve děsí nebo nechcete slyšet jejich náboženské řeči, můžete zvážit, zda se připojíte k jejich dobrovolnickému úsilí. Mnohé z těchto organizací sponzorují skupiny, které krmí hladové, poskytují přístřeší bezdomovcům a obhajují chudé, a vy nemusíte souhlasit s jejich přesvědčením, abyste se mohli zúčastnit.

Tady bych hodil jen jedno varovné slovo: nepokoušejte se to předstírat. Buďte napřed o tom, kdo jste. Pokud jste věřící, skvělé, ale pokud ne, buďte otevření, ale nepředstírejte. Je příliš mnoho práce být někým jiným než sám sebou.

5. Použijte aplikaci

Tohle je 21. století. Tolik toho, co děláme, vychází z našich telefonů. Lidé je používají k tomu, aby se setkali se svou životní láskou nebo alespoň láskou na několik příštích týdnů, a není důvod je nevyužít k hledání potenciálních přátel. Zde je několik seznamů s několika aplikacemi, které byste si mohli vyzkoušet.

Pokud jste ve čtvrti noví, Nextdoor je skvělý způsob, jak se zapojit do své komunity a poznat lidi, kteří by mohli být vašimi budoucími skvělými přáteli. Budou tam příspěvky o tom, kdo ztratil psa a proč včera večer stála před samoobsluhou dvě policejní auta, ale tím to nekončí.

Viděl jsem příspěvky Nextdoor od lidí, kteří chtějí zahájit seriózní diskuse o problémech komunity nebo trendech ve větší společnosti. Také posílá rekrutování pro kluby a záliby. Protože je místní a lidé mohou být identifikováni, je zde více zdvořilosti a méně plamenných, než najdete na Facebooku a Twitteru.

Pokud jste majitelem psa, můžete zkusit BarkHappy, který vám pomůže domluvit si rande s pejsky s blízkými špičáky a jejich nejlepšími přáteli.

K dispozici je Friender, neromantická stahovací aplikace, kde si můžete vybrat ze 130 aktivit a získat seznam blízkých lidí, kteří s vámi sdílejí zájmy.

Existují Facebookové skupiny, kde se můžete zapojit do diskusí nebo se rozhodnout, zda se skutečně setkat.

A samozřejmě je tu Meetup, kde se skupiny musí osobně setkávat, aby se mohly věnovat nějakému koníčku, zájmu nebo cíli. S miliony uživatelů Meetup a stovkami tisíc skupin je skvělá šance, že tam čekají někteří z vašich skvělých nových přátel. A nemusíte volat a organizovat to; vše, co musíte udělat, je ukázat se!

6. Seznamte se s přáteli svých přátel

Pokud jste přátelé s Patem a Pat se přátelí s Terrym, pak je velká šance, že se s Terrym také trefíte. Koneckonců, oba jste byli schváleni Patem.

Je to variace na rčení vaší babičky, že nejlepší způsob, jak spolehlivě poznat lidi, je být řádně představen.

Můžete počkat, až si s Terrym náhodou zkřížíte cestu, nebo můžete požádat Pata, aby vás dal dohromady. Pravděpodobně jste slyšeli, že Pat zmiňuje některé věci, které Terryho zajímají.

Až budete příště s Patem plánovat něco v tomto smyslu, řekněte: „Hej, Terrymu by se to mohlo líbit taky. Máme je pozvat?“

Nebo můžete použít přímější přístup a říct Patovi: „Terry vypadá jako někdo, s kým bych mohl mít hodně společného. Možná bychom se měli všichni tři někdy sejít.“

Nemusí vždy platit, že přítel vašeho přítele je také vaším vlastním přítelem, ale často je to pravda na to, aby stálo za to ho sledovat.

7. Buďte aktivní ve svém klubu absolventů

Pokud žijete ve velkém městě nebo ve městě blízko vaší staré školy, pravděpodobně existuje místní kapitola, do které se můžete zapojit. Kluby absolventů se podílejí na nejrůznějších aktivitách, jako je propagace vysoké školy, setkání se středoškoláky, kteří tam míří jako prváci, a jen se scházejí v baru a sledují svůj oblíbený fotbalový tým.

Vždy hledají lidi, kteří by telefonovali, organizovali akce a dělali věci, které přivádějí potenciální přátele do kontaktu.

I když neexistuje místní kapitola, stále existují způsoby, jak zůstat zapojeni. Jde například o online práci při pořádání akcí pro absolventy nebo organizování setkání.

Sice jste vystudovali vysokou školu, ale od ducha a kamarádství se nemusíte posouvat dál. Staré školní vazby tvoří skvělý základ pro to, jak se po vysoké škole spřátelit.

Poslední myšlenky na navazování nových přátel po vysoké škole

Je to opravdu poměrně přímočaré. Pokud chcete vědět, jak se po vysoké škole spřátelit, jděte tam a seznamte se se spoustou lidí. Vyhledávejte kluby, aktivity a organizace, kde ostatní lidé sdílejí vaše zájmy.

Nemusíte být extrovertní dynamo nebo člověk, který vždy přebírá velení. Buďte sami sebou, zajímejte se o lidi a dodržujte pár základních postupů, jak být dobrým přítelem. Vaši budoucí nejlepší přátelé jsou tam venku a čekají, až vás poznají. Vyzkoušejte několik z těchto nápadů a udělejte první krok k setkání s novými lidmi.

A pokud hledáte další způsoby, jak se spřátelit, zde je seznam 47 míst, kde můžete poznat nové lidi.

Ohodnotit tento článek
vztahyjakoumeni.cz
Adblock
detector